Ugradnja zubnog implantata

Ugradnja zubnog implantata

Što je ugradnja zubnih implantata?

Ugradnja zubnih implantata je suvremena stomatološka procedura koja nadomješta izgubljeni zub. Implantat se ugrađuje u kost čeljusti i služi kao stabilna osnova za umjetni zub. Postupak ugradnje implantata u Zagrebu u našoj B.Dent ordinaciji je siguran, minimalno invazivan postupak koji omogućuje prirodan izgled te funkcionalnost. Prednost ugradnje zuba uključuje dugotrajnost, poboljšano oralno zdravlje i povećano samopouzdanje pacijenta.

Postupak (proces) ugradnje zubnog implantata

Prvi korak u procesu ugradnje implantata je detaljni pregled uz rendgensku snimku i često trodimenzionalni snimak (CBCT snimak) kako bi se procijenilo stanje čeljusne kosti.

Ugradnja zubnog implantata

Sigurno se pitate kako se ugrađuju zubni implantati? Najvažniji korak u postupku ugradnje zubnog implantata je kirurško postavljanje titanijskog implantata u kost čeljusti. Nakon ugradnje implantata, slijedi period osteointegracije, nakon čega se postavlja nadogradnja (abutment) na implantat, a potom se na nju s vijkom pričvršćuje krunica koja izgleda i funkcionira kao prirodni zub.

Koliko traje ugradnja implantata i kakav je oporavak?

Koliko traje ugradnja implantata? Ugradnja zubnog implantata je postupak koji se odvija u nekoliko faza i traje nekoliko mjeseci.

Prva faza uključuje kirurško postavljanje implantata u kost čeljusti što obično traje jedan sat po implantatu i izvodi se pod lokalnom anestezijom.

Ugradnja zubnog implantata

Oporavak nakon ugradnje implantata zuba, odnosno nakon kirurškog zahvata obično traje nekoliko dana. Moguća je pojava oteklina, blagih bolova i nelagode, koji se mogu kontrolirati lijekovima protiv bolova i hladnim oblogama. Pacijentima se preporučuje mekana hrana i izbjegavanje napora u prvim danima nakon operacije.

Nakon ugradnje implantata, slijedi period osteointegracije, koji traje od tri do šest mjeseci, ovisno o individualnom stanju čeljusti pacijenta. Tijekom tog vremena implantat srasta s kosti, osiguravajući stabilnu osnovu za budući zub.

Kada je osteointegracija završena, postavlja se nadogradnja (abutment) na implantat, a potom se na nju pričvršćuje krunica koja izgleda i funkcionira kao prirodni zub. Ovaj posljednji korak zahtijeva nekoliko posjeta stomatologu kako bi se osigurala završna prilagodba.

Boli li ugradnja implantata?

Jedno od pitanja na koje zasigurno želite znati odgovor je boli li ugradnja implantata?

Ugradnja zubnog implantata obično ne izaziva bol tijekom samog zahvata jer se izvodi pod lokalnom anestezijom. Pacijenti mogu osjetiti pritisak ili laganu nelagodu, ali ne i bol. Nakon zahvata, moguće je osjetiti blagu bol i oteklinu, što je normalno za bilo koju kiruršku proceduru.

Radi li se ugradnja implantata odmah nakon vađenja zuba?

Vađenje zuba i ugradnja implantata: Ponekad se može izvesti ugradnja implantata odmah nakon vađenja zuba, ali to ovisi o poziciji zuba, o stanju kosti i desni pacijenta te o prisutnosti bilo kakvih infekcija ili upala. Ovaj postupak, poznat kao neposredna ugradnja implantata ima nekoliko prednosti, uključujući kraće ukupno trajanje liječenja i očuvanje kosti.

Ugradnja zubnog implantata

Ugradnja implantata: iskustva naših korisnika

Naši korisnici dijele svoja pozitivna iskustva o ugradnji implantata, ističući vraćeni osmjeh, udobnost i samopouzdanje koje su postigli našim stručnim tretmanom.

Posjetite B.Dent stomatološku ordinaciju u Zagrebu te uz pregled i stručno mišljenje naših iskusnih stomatologa vratite savršen osmijeh!

EU logo

Financira Europska unija – NextGenerationEU. Izneseni stavovi i mišljenja samo su autorova i ne odražavaju nužno službena stajališta Europske unije ili Europske komisije. Ni Europska unija ni Europska komisija ne mogu se smatrati odgovornima za njih.